Strategia działania


Włosy rosną nie tylko cyklicznie (faza wzrostu, faza przejściowa, faza wypadania) ale i sezonowo – na głowie najszybciej wiosną, a najwolniej jesienią.
Za normę uważa się wypadanie ich z głowy do 100 dziennie.


Istnieją różne typy łysienia. Najczęstsze łysienie to łysienie androgenowe. Problem dotyczy większości mężczyzn, ale nie omija również kobiet. Androgeny – pochodna testosteronu, działają bardzo niekorzystnie na mieszki włosowe, sprawiając, że te stopniowo zanikają. Najszybciej łysieje okolica skroniowa, przód i czubek głowy.
Z ciekawostek dodam, że jedynymi mężczyznami, którzy nie mieli problemów z łysieniem byli – kastraci. Tam gdzie nie ma androgenów, nie ma problemów z wypadaniem włosów.
Jest wiele metod walki z łysieniem. Korzystając z metod chirurgicznych można wykonać przeszczep włosów, zastosować implanty włosowe.
Z metod niechirurgicznych największą efektywność wykazują: MEZOTERAPIA IGŁOWA preparatami mineralno-witaminowymi pobudzającymi porost włosów, OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE bogate w płytki krwi i zawarte w nich czynniki wzrostu aktywizują komórki macierzyste mieszków włosowych – to z nich wyrosną przyszłe włosy, MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA – mikronakłuwanie pobudza regenerację cebulek włosowych. Pod wpływem urazu aktywowane są bowiem procesy regeneracyjne, polepsza się ukrwienie i odżywienie skóry, KARBOKSYTERAPIA – poprawia ukrwienie, natlenienie i odżywienie skóry.
Wymienione terapie warto jest skojarzyć z LASEREM BIOSTYMULUJĄCYM. Mechanizm biostymulacji polega na zmianie metabolizmu komórek mieszków włosowych, za czym idzie stymulacja ponownego wzrostu włosa. Mankament – zabieg biostymulacji powinno się wykonywać codziennie.
Zabiegi na porost włosów wykonuje się w serii. Np. osocze bogato płytkowe na początku jeden raz na miesiąc, a gdy włosy odrosną, raz na trzy miesiące.