Czyli jaki zabieg na jaki problem terapeutyczny.


Radiofrekwencja mikroigłowa, kwas hialuronowy, karboksyterapia, lipoliza iniekcyjna, mikrodermabrazja korundowa, endermologia, nici PDO … Od mnogości zabiegów medycyny estetycznej i ich tajemniczych nazw może rozboleć głowa. Oto ściąga, które z nich w jakim problemie terapeutycznym powinny zostać wykonane by przywrócić blask Twojej skórze. Zabiegi te mogą zdziałać cuda, pod warunkiem, że zostaną dobrze i mądrze dobrane do odpowiedniego wskazania, wykonane w odpowiedniej kolejności i z właściwą częstotliwością.


Ponadto zawsze uzyskamy lepszy efekt i w krótszym czasie stosując terapię skojarzoną czyli z wykorzystaniem więcej niż jednej metody terapeutycznej.


PROBLEM TERAPEUTYCZNY:

Strategia działania


Zanim dostrzeżemy walory intelektualne nowo poznanej osoby, najpierw widzimy jej twarz, sylwetkę, uśmiech, oczy – i na podstawie pierwszego wrażenia nasz umysł nieświadomie dokonuje oceny. Młody wygląd to najważniejszy komponent atrakcyjności – ze skórą napiętą, bez zmarszczek, gładką, jędrną, świetlistą. Przyjmuje się, że procesy starzenia zaczynają się po 25 roku życia.

Czytaj więcej...

Strategie działania


Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, synonimem młodzieńczego wyglądu i dobrej kondycji całego ciała. Nie zabrzmi to dobrze, ani optymistycznie, ale z wiekiem okolice oczu brzydną. Opadających powiek, zmarszczek przy oczach, cieni i obrzęków nie da się schować pod ubraniem. Dlatego o skórę wokół oczu trzeba dbać. Chronić przed promieniowaniem słonecznym, dobrze zmywać makijaż, wysypiać się i korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, zanim skóra wokół oczu zrobi się całkowicie zwiotczała.

Czytaj więcej...

Strategia działania


Trądzik to choroba przewlekła, niełatwa do wyeliminowania i wymagająca kompleksowych działań. Na jego powstawanie ma wpływ nie tylko dojrzewanie, lecz także dieta, tryb życia i zanieczyszczenia środowiska.

Czytaj więcej...

Strategia działania


Włosy rosną nie tylko cyklicznie (faza wzrostu, faza przejściowa, faza wypadania) ale i sezonowo – na głowie najszybciej wiosną, a najwolniej jesienią.
Za normę uważa się wypadanie ich z głowy do 100 dziennie.

Czytaj więcej...

Strategia działania


Nadwaga i otyłość to efekty zbyt dużej liczby i nadmiernej objętości komórek tłuszczowych. Pracujemy na ten stan przez całe życie, objadając się ponad miarę, przyjmując śmieciowe pokarmy, prowadząc zbyt bierny tryb życia.

Czytaj więcej...

Strategia działania


Cellulit to wybitnie kobieca przypadłość. Pojawia się u coraz młodszych kobiet i nie oszczędza nawet tych szczupłych. Na 99 kobiet z cellulitem przypada tylko 1 mężczyzna. Ta niesprawiedliwa dysproporcja to efekt innej budowy tkanki tłuszczowej u obu płci oraz wpływ hormonów żeńskich – estrogenów.

Czytaj więcej...

Strategia działania


Rozstępy to najprościej mówiąc, rozerwanie skóry. Są defektem powszechnym, występującym u 70% kobiet i 40% mężczyzn, najczęściej na brzuchu, biuście, udach, pośladkach i plecach. Rozstępy powstają wskutek zerwania włókien kolagenu i elastyny. Dzieje się tak, gdy skóra w krótkim czasie narażona jest na zbyt duże rozciągania np. u kobiet w ciąży, osób z nadwagą, kulturystów czy u bardzo szybko rosnącej młodzieży. Na rozstępy najlepiej reagować od razu, zanim jeszcze zbledną. Wtedy terapia jest szybsza i przynosi lepsze rezultaty.

Czytaj więcej...

Strategia działania


Poparzenia, zranienia, trądzik, ospa, zabiegi chirurgiczne, cesarskie cięcia – wszystkie te zdarzenia często pozostawiają ślad na całe życie w postaci blizn.
Blizny powstają w procesie gojenia się ran. Jeśli proces gojenia jest zaburzony lub wydłużony, to blizny powstają większe (np. przy chorobach: niedoczynności tarczycy lub cukrzycy).

Czytaj więcej...

Strategia działania


Przebarwienia to jeden z bardziej uciążliwych defektów urody, który jednocześnie trudno usunąć z powodu skłonności do nawracania. Za przebarwienia w skórze odpowiada melanina – ten sam barwnik, który jest odpowiedzialny za efekt opalonej skóry, a dokładniej jego patologiczny, miejscowy nadmiar. Do przebarwień dochodzi w skutek zwiększonej produkcji melaniny przez komórki barwnikowe lub też przez nadmierne zagęszczenie tych komórek. Do powstania większości przebarwień przyczynia się słońce, czynniki o podłożu hormonalnym i niektóre leki fotouczulające. Dużym czynnikiem ryzyka powstania przebarwień są leki antykoncepcyjne i ciąża. To właśnie wtedy pojawia się ostuda (melasma), czyli przebarwienia na twarzy w postaci rozległych plam o ciemnym, zazwyczaj niejednolitym zabarwieniu, na ogół umiejscowionych na policzkach i czole. Przebarwienia te występują w zasadzie wyłącznie u kobiet i bardzo się nasilają przy ekspozycji twarzy na słońce.

Czytaj więcej...